PogodaEgipt.com :: KONTAKT ::
Wakacje i pogoda w Egipcie - ciekawy serwis turystyczny

Dahab- klimat, pogoda, położenie i nurkowanie.

Dahab to bardzo znana miejscowość turystyczna, zwłaszcza wśród miłośników nurkowania. Położona jest nad Zatoką Akaba w południowej części Synaju. Ze względu na stosunkowo łagodne warunki pogodowe i na wyjątkowo ciepłą wodę w zatoce, przyciąga to miejsce nie tylko amatorów nurkowania ale również wszystkich, którzy preferują urlop na plaży.

Klimat i pogoda.

Najwyższe temperatury notuje się w miesiącu sierpniu i wrześniu, wynoszą one około 33’ C w dzień i 28’ C w nocy. Temperatura wody wynosi wówczas 33’C. Najchłodniej jest w styczniu, z temperaturami w granicach 20’ C w dzień i 13’ C w nocy. Temperatura wody wynosi około 20’ C.

Nurkowanie.

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, Dahab to idealne wręcz miejsce dla miłośników nurkowania. Piaszczyste plaże, wspaniałe warunki do windsurfingu i wyjątkowe rafy koralowe są nie lada atrakcją dla turystów. Miejsca gdzie można nurkować:

- Blue Hole
- Blue Lagoon
- Islands
- Canyon.

Autor: Lidia Gołąbek


Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Pogoda Egipt
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu PogodaEgipt.com


Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych. Projekt strony i wykonanie - creseo.com