PogodaEgipt.com :: KONTAKT ::
Wakacje i pogoda w Egipcie - ciekawy serwis turystyczny

Al Quasayr - pogoda, temperatury i atrakcje turystyczne.

Al Quasayr to idealne wręcz miejsce na urlop dla rodzin z dziećmi. Jak na warunki egipskie, pogoda stosunkowo łagodna we wszystkich porach roku, wspaniałe, piaszczyste plaże, płytkie i ciepłe laguny, pełne różnokolorowych rybek zachęcają do zabawy nie tylko tych najmłodszych.

Temperatury

Najcieplejszym miesiącem w El Quiser jest miesiąc lipiec i sierpień, gdzie temperatury powietrza wynoszą około 34’ C. Najchłodniej jest natomiast w styczniu, z temperaturami w granicach 22’ C. Niewielkie opady deszczu występują jedynie w miesiącach zimowych.

Atrakcje turystyczne.

Wspomnieliśmy już o wspaniałych i płytkich lagunach, w których mogą nurkować z rurką nawet najmłodsi. Cudowne rafy koralowe i bogactwo podwodnej flory i fauny zachęca do nurkowania. Panują tam również idealne warunki do windsurfingu i do żeglowania. Jeżeli znudzą nam się już wszelkie harce nad wodą, to warto wybrać się na odpoczynek. Najlepszym do tego miejscem będzie miejscowa promenada, gdzie w cieniu palm można zjeść miejscowe specjały i odpocząć po dniu pełnym wrażeń.

Autor: Lidia Gołąbek


Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Pogoda Egipt
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu PogodaEgipt.com


Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych. Projekt strony i wykonanie - creseo.com