PogodaEgipt.com :: KONTAKT ::
Wakacje i pogoda w Egipcie - ciekawy serwis turystyczny

Giza- klimat, położenie i zabytki.

Giza to trzecie co do wielkości miasto Egiptu, położone w jego północno- wschodniej części nad brzegiem Nilu. Pod względem administracyjnym miasto należy do stolicy kraju- Kairu.
Bliskość rzeki i morza sprawia, że klimat i pogoda jest tam nieco łagodniejsza niż w pozostałych regionach, a co też niezwykle istotne, jest to również region, gdzie rozwija się nie tylko turystyka ale również rolnictwo.

Klimat i temperatury.

Giza znajduje się w zasięgu klimatu zwrotnikowego, który sprawia, że w miesiącach letnich jest tam naprawdę gorąco, a temperatury powietrza dochodzą nawet do 40’ C. W sezonie zimowym notuje się niewielkie opady deszczu, a temperatury powietrza wynoszą około 23’ C w dzień i 15’ C w nocy.

Zabytki.

Giza słynie głównie ze wspaniałych i tajemniczych piramid, które powstały w XXV w. p. n. e. Jest to największy tego typu kompleks piramid w całym Egipcie. Zatem poniżej lista zabytków i ciekawych miejsc, które w Gizie i okolicach trzeba koniecznie zwiedzić:
- Piramida Cheopsa
- Piramida Chefrena
- Piramida Mykerinosa
- Zabytkowe Grobowce
- Piramidy Królowych
- Posąg Sfinksa.

Autor: Lidia Gołąbek


Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Pogoda Egipt
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu PogodaEgipt.com


Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych. Projekt strony i wykonanie - creseo.com