PogodaEgipt.com :: KONTAKT ::
Wakacje i pogoda w Egipcie - ciekawy serwis turystyczny

Hurghada- klimat, pogoda, położenie i ciekawe miejsca.

Hurghada to bardzo znana miejscowość turystyczna, położona we wschodniej części Egiptu nad samym Morzem Czerwonym. Bliskość morza sprawia, że panuje tam o wiele łagodniejszy klimat niż w pozostałej części Egiptu. Do tego wysokiej klasy zaplecze turystyczne, wspaniałe i rozległe plaże zachęcają do spędzenia urlopu właśnie w tej miejscowości.

Klimat i pogoda.

Hurghada znajduje się w zasięgu klimatu śródziemnomorskiego, który sprawia, że przez cały
niemal rok jest tam bardzo przyjemna pogoda. Latem temperatury powietrza dochodzą do 35’ C, a zimą nie spadają poniżej 20’ C, za wyjątkiem nocy, które bywają niekiedy nawet mroźne.

Ciekawe miejsca.

Hurghada to przede wszystkim wspaniałe plaże i bardzo ciepłe morze. Zatem idealne miejsce dla miłośników nurkowania, żeglowania i pływania. Do tego ekskluzywne hotele, restauracje, sklepy i dyskoteki. Koniecznie trzeba zwiedzić miejscowy bazar, gdzie można kupić za naprawdę niewielkie pieniądze prawdziwe skarby.

Autor: Lidia Gołąbek


Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Pogoda Egipt
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu PogodaEgipt.com


Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych. Projekt strony i wykonanie - creseo.com