PogodaEgipt.com :: KONTAKT ::
Wakacje i pogoda w Egipcie - ciekawy serwis turystyczny

Kwiecień w Egipcie- pogoda i temperatury.

Tajemnicze piramidy, zachwycające pustynie i nieziemsko piękne oazy w dolinie Nilu, zachwycą o każdej porze roku. Właściwie w Egipcie stosunkowo słabo widać zmieniające się pory roku, jedynie w pasie wybrzeża na północy coraz częstsze opady deszczu zwiastują nadchodzącą zimę. Mimo tego, że temperatury nieco niższe, to jednak wciąż jest bardzo gorąco.

Pogoda w kwietniu.

Kwiecień w Egipcie na pewno przywita nas gorącym słońcem. Na północy temperatury wynoszą wówczas 28’ C, a im dalej na południe tym są coraz wyższe. Pamiętajmy o dużych różnicach temperatur pomiędzy nocą a dniem, zwłaszcza w rejonach południowych.

Co ze sobą zabrać?

Jadąc w kwietniu do Egiptu koniecznie zabierzmy zarówno lekkie i przewiewne ubrania, które przydadzą się w dzień, oraz cieplejsze na zimne noce. Zwłaszcza jeżeli planujemy wycieczkę na pustynne tereny południowe, to koniecznie musimy zabrać ze sobą bardzo ciepłe rzeczy. Oczywiście koniecznością są również wszelkie środki chroniące przed palącym coraz mocniej słońcem.

Autor: Lidia Gołąbek


Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Pogoda Egipt
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu PogodaEgipt.com


Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych. Projekt strony i wykonanie - creseo.com