PogodaEgipt.com :: KONTAKT ::
Wakacje i pogoda w Egipcie - ciekawy serwis turystyczny

Lipiec w Egipcie- pogoda i temperatury.

Lipiec w Egipcie przywita nas wysokimi temperaturami i palącym słońcem. Jest to idealny czas na spędzenie urlopu na wybrzeżu północnym lub wschodnim, nad samą wodą i pod parasolem. Odradzamy raczej w tym czasie wszelkie wycieczki na południe, w rejony pustynne. Panują tam zbyt wysokie temperatury aby można było przyjemnie spędzić czas.

Pogoda w lipcu.

Temperatury powietrza w lipcu w Egipcie wynoszą 35’ C w dzień i 28’ C w nocy. W rejonach południowych jest o wiele cieplej a temperatury dochodzą tam nawet do 48’ C. Noce są natomiast o wiele chłodniejsze, często temperatura spada nawet w okolice zera.

Co robić?

Przede wszystkim chronić się przed słońcem. Najlepiej kapać się w przyhotelowych basenach lub odpoczywać pod parasolami. Dopiero po południu, gdy temperatury powietrza nieco się obniżą, to warto wybrać się na zwiedzanie okolicy.

Autor: Lidia Gołąbek


Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Pogoda Egipt
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu PogodaEgipt.com


Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych. Projekt strony i wykonanie - creseo.com