PogodaEgipt.com :: KONTAKT ::
Wakacje i pogoda w Egipcie - ciekawy serwis turystyczny

Maj w Egipcie- pogoda i temperatury

Europejczykom maj kojarzy się z wiosną, z delikatnym słoneczkiem i roślinnością budzącą się do życia. W Egipcie natomiast nie zobaczymy takiej wiosny, tam praży mocno słońce, wszędzie jest bardzo sucho i tylko w oazach, w dolinie Nilu można nacieszyć oko wspaniałą, egzotyczną roślinnością. Zachwycą palmy kokosowe, drzewa pomarańczowe i figowe. Cała masa egzotycznych roślin i owoców, zachwyci wszystkich feerią barw i zapachów. Jednak im dalej od rzeki, im bliżej południa, tym roślinność zanika praktycznie całkowicie.

Pogoda w maju.

Jak już wspomnieliśmy maj w Egipcie to prawdziwie gorące lato. Temperatury powietrza w dzień wynoszą 32’ C, w nocy jest około 20’ C, a temperatura wody osiąga bagatela 26’ C. Jest to dla nas Europejczyków prawdziwy rarytas, pamiętajmy jednak o ochronie i rozsądnym korzystaniu z palącego słońca.

Bezpieczeństwo

Jadąc w tak daleką i egzotyczna podróż, należy zadbać o swoje bezpieczeństwo. Najlepiej zatrzymać się w dużych kurortach, gdzie będziemy mieć zapewnioną ochronę hotelową, i pamiętajmy również przed podróżą o wykupieniu ubezpieczenia. Na wycieczki wybierajmy się tylko w dużych grupach i z doświadczonym przewodnikiem. Po zmroku najlepiej pozostawać na terenie kompleksów hotelowych.

Autor: Lidia Gołąbek


Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Pogoda Egipt
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu PogodaEgipt.com


Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych. Projekt strony i wykonanie - creseo.com