PogodaEgipt.com :: KONTAKT ::
Wakacje i pogoda w Egipcie - ciekawy serwis turystyczny

Nuweiba- pogoda, położenie i ciekawostki turystyczne.

Nuweiba to piękna miejscowość turystyczna, która nie jest zbytnio znana wśród Europejczyków. Piękne plaże, szkoły nurkowania, rafy koralowe, romantyczne kafejki, port i wspaniała pogoda przez cały rok, to tylko część atutów tego niezwykłego miejsca.

Położenie i pogoda.

Nuweiba położona jest w malowniczej zatoce Akaba, w południowej części półwyspu Synaj. Klimat zwrotnikowy, średnio- suchy, z niewielkimi opadami w okresie zimowym. Temperatury powietrza w najcieplejszym sierpniu wynoszą około 35’ C w dzień i 20’ C w nocy. W najchłodniejszym styczniu wynoszą około 20’ C w dzień i 5’ C w nocy.

Ciekawostki turystyczne.

Nuweiba jest niezwykle piękną i ciekawą miejscowością turystyczną, gdzie panuje kameralna atmosfera i jest niewielu turystów. Jest to zatem idealne miejsce dla tych, którzy preferują spokój, ciszę i prywatność. Najciekawsze miejsca to:

- ruiny wielkiej fortecy
- port
- gaj palmowy
- rajskie plaże.

Autor: Lidia Gołąbek


Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Pogoda Egipt
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu PogodaEgipt.com


Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych. Projekt strony i wykonanie - creseo.com