PogodaEgipt.com :: KONTAKT ::
Wakacje i pogoda w Egipcie - ciekawy serwis turystyczny

Pogoda, klimat i inne ciekawostki o Egipcie.

Egipt znajduje się w zasięgu klimatu zwrotnikowego, który na północy jest suchy, a im dalej na południe tym przekształca się w skrajnie suchy. We wspomnianych rejonach południowych, nawet przez kilka lat nie pada deszcz i panuje okropna susza. Jedynie na północnym i wschodnim wybrzeżu oraz w okolicach rzeki Nil, jest przyjazny i stosunkowo łagodny klimat.

Ciekawostki

Będąc w Egipcie nie raz usłyszymy słowo bakszysz, które oznacza napiwek. Należy więc mieć zawsze przygotowane drobne, aby w razie potrzeby zawsze mieć je pod ręką. Bakszysz płacimy w restauracji, w hotelu, w taksówce i w sklepie. W Egipcie bardzo tanie jest paliwo, oczywiście w przeliczeniu na euro lub złoty i  w porównaniu do naszych europejskich standardów.

Co warto wiedzieć?

Pamiętajmy że Egipt to kraj muzułmański, zatem najważniejszym tam świętem jest Ramadan. Podczas tego święta sklepy i restauracje są w dzień zamknięte i dopiero wieczorem można zrobić zakupy lub wybrać się na kolację do restauracji.

Autor: Lidia Gołąbek


Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Pogoda Egipt
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu PogodaEgipt.com


Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych. Projekt strony i wykonanie - creseo.com