PogodaEgipt.com :: KONTAKT ::
Wakacje i pogoda w Egipcie - ciekawy serwis turystyczny

Port Said- pogoda, położenie i ciekawostki turystyczne.

Port Said to czwarte co do wielkości miasto Egiptu, które położone jest w jego północno-wschodniej części, nad samym Morzem Śródziemnym. Mimo zgiełku i tłumu ludzi, warto odwiedzić to tętniące życiem miasto i zobaczyć na własne oczy miejsce, w którym osadził akcje swojej powieści, znany wszystkim Henryk Sienkiewicz.

Pogoda

Port Said znajduje się w zasięgu klimatu zwrotnikowego, który przechodzi miejscowo w śródziemnomorski. Najwyższe temperatury występują w sierpniu i dochodzą do 35’ C, a w najzimniejszym styczniu wynoszą około 20’ C. W okresach zimowych możliwe są niewielkie opady deszczu i lekkie przymrozki w porze nocnej.

Ciekawostki turystyczne.

To właśnie w Port Saidzie Henryk Sienkiewicz  osadził akcję znanej wszystkim powieści „ W pustyni i w puszczy”. Warto więc, śladami ulubionych bohaterów z dzieciństwa, przemierzyć to miasto. Ciekawa jest dzielnica kolonialna z pięknymi, starymi willami, a także miejscowe muzeum, które malowniczo otoczone jest wysokimi palmami. Warto zwiedzić również port i świątynię z podświetlaną kopułą.

Autor: Lidia Gołąbek


Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Pogoda Egipt
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu PogodaEgipt.com


Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych. Projekt strony i wykonanie - creseo.com