PogodaEgipt.com :: KONTAKT ::
Wakacje i pogoda w Egipcie - ciekawy serwis turystyczny

Sierpień w Egipcie - pogoda i temperatury.

Pogoda w sierpniu w Egipcie prawie nie różni się od poprzedzających go miesięcy, jednak temperatury na północy zaczynają się delikatnie obniżać. Wciąż jest bardzo gorąco i najlepiej wypoczywać na wybrzeżu północnym lub wschodnim.

Pogoda i temperatury.

Jak już wspomnieliśmy wyżej, w sierpniu w Egipcie panują wciąż wysokie temperatury. Na północy dochodzą do 34’ C w dzień i 22’ C w nocy. Temperatura wody wynosi 30’ C. Im dalej na południe tym temperatury są coraz wyższe i co też ważne, gorący jest piasek na pustyni. Jego temperatura może wynosić nawet 50’ C, zatem należy być ostrożnym gdyż łatwo można się poparzyć.

Co ze sobą zabrać?

Tak jak w poprzednich miesiącach należy pamiętać o zabraniu kremów z wysokim filtrem. Koniecznie trzeba również zabrać ze sobą nakrycia głowy i przewiewne ubrania. Pamiętajmy też, że noce w rejonach południowych są zimne, zatem należy zabrać również cieplejszą odzież.

Autor: Lidia Gołąbek


Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Pogoda Egipt
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu PogodaEgipt.com


Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych. Projekt strony i wykonanie - creseo.com