PogodaEgipt.com :: KONTAKT ::
Wakacje i pogoda w Egipcie - ciekawy serwis turystyczny

Styczeń w Egipcie- pogoda i temperatury.

Wycieczki do Egiptu stały się w ostatnich latach w naszym kraju bardzo modne. Zwłaszcza gdy dokuczą nam już jesienne i zimowe dni w naszym klimacie, to nic dziwnego, że marzy nam się piaszczysta plaża, słońce i nurkowanie. To wszystko właśnie znajdziemy w Egipcie, oczywiście jeżeli pojedziemy tam we właściwej porze roku.

Pogoda w Egipcie w styczniu.

W styczniu temperatury powietrza w Egipcie wynoszą około 18’ C w dzień i 10’ C w nocy. Dotyczy to jednak jedynie terenów północnych i wschodnich. Im dalej na południe tym zimniej i bardziej sucho. Jednak zimno jest jedynie nocą, i różnice temperatur pomiędzy dniem a nocą wynoszą nawet 30’ C. Nocą występują nawet przymrozki, wiec należy wziąć to pod uwagę, podczas pakowania bagażu. W pasie wybrzeża śródziemnomorskiego występują też dość obfite opadu deszczu, a na południu nawet przez kilka lat w ogóle nie pada deszcz i panuje skrajna susza.

Co robić w styczniu?

W styczniu naprawdę warto odwiedzić Egipt. Temperatury powietrza jak na zimową porę roku są naprawdę bardzo przyjemne. Można więc spacerować, zwiedzać i poznawać tę egzotyczną kulturę. Warto wybrać się też na wycieczkę na południe, gdyż w styczniu nie będą dokuczać już tak mocno skrajne upały, jednak należy pamiętać o skokach temperatur miedzy dniem a nocą.

Autor: Lidia Gołąbek


Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Pogoda Egipt
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu PogodaEgipt.com


Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych. Projekt strony i wykonanie - creseo.com