PogodaEgipt.com :: KONTAKT ::
Wakacje i pogoda w Egipcie - ciekawy serwis turystyczny

Taba- położenie, pogoda i ciekawe miejsca.

Taba to beduińska miejscowość, położona we wschodnim Egipcie na północnym brzegu zatoki Akaba. Malownicze zatoczki, laguny, liczne wysepki i zatoczki, to idealne miejsce dla miłośników wypoczynku w kameralnej atmosferze i spokoju. Panują tam także idealne warunki do uprawiania sportów wodnych, zwłaszcza do żeglowania i windsurfingu, ze względu na wiejące tam przez cały niemal czas silne wiatry.

Pogoda i klimat.

Taba znajduje się w zasięgu klimatu zwrotnikowego- suchego, który sprawia, że przez większą część roku jest tam bardzo ciepło i przyjemnie. Temperatury powietrza  wynoszą od 20- 35’ C, bardzo rzadko tam pada deszcz i jedynie może to się zdarzyć w porze zimowej.
Przez cały rok wieją silne wiatry i jak już wspomnieliśmy, są one prawdziwym zbawieniem dla miłośników windsurfingu.

Ciekawe miejsca.

Oprócz wspaniałych plaż, w Tabie znajdziemy również masywy górskie, które otaczają zatokę i stanowią one idealne miejsce do spacerów i wędrówek. Ponadto koniecznie trzeba zobaczyć:
- Górę Synaj
- Wyspę Faraonów
- Kolorowy Kanion
- Wyspę Św. Katarzyny

Autor: Lidia Gołąbek


Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Pogoda Egipt
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu PogodaEgipt.com


Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych. Projekt strony i wykonanie - creseo.com