PogodaEgipt.com :: KONTAKT ::
Wakacje i pogoda w Egipcie - ciekawy serwis turystyczny

Wrzesień w Egipcie- pogoda i temperatury.

We wrześniu w Egipcie wciąż panują wysokie upały i wszędzie jest niezwykle sucho. Wszyscy z utęsknieniem czekają na deszczowa porę, która jednak przyjdzie  na pewno, tylko na północy kraju. Na południu często nawet przez kilka lat nie spada nawet jedna kropla deszczu.

Pogoda i temperatury.

Wrzesień w Egipcie to wciąż wysokie temperatury i sucha, męcząca pogoda. W północnych regionach temperatury wynoszą około 32’ C w dzień i 26’ C w nocy. Temperatura wody już jest nieco chłodniejsza w porównaniu do poprzednich miesięcy i wynosi 26’C. W rejonach południowych jak zawsze o wiele cieplej i temperatury powietrza wynoszą nawet 40’ C.

Ciekawostki.

Trochę niższe temperatury zachęcają do opuszczenia wybrzeża i do zwiedzania okolicznych zabytków. Wszystkich niewątpliwie zachwycą wspaniałe piramidy i ciekawe historie z nimi związane. Uważajmy też na „ klątwę faraona” i zabierzmy ze sobą do Egiptu dobre leki na kłopoty żołądkowe.

Autor: Lidia Gołąbek


Wszystkie prawa do artykułów zastrzeżone dla serwisu Pogoda Egipt
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu PogodaEgipt.com


Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych. Projekt strony i wykonanie - creseo.com